Opieka nad kobietami ze szczególnymi potrzebami ♿️

Pacjentkom z niepełnosprawnościami zapewniamy właściwą opiekę położniczo-ginekologiczną od momentu rejestracji na wizytę, przez zabiegi i operacje, aż do zakończenia leczenia w Warszawskim Instytucie Zdrowia Kobiet. W tym celu wprowadziliśmy szereg udogodnień architektonicznych, cyfrowych oraz informacyjno-komunikacyjnych.

Gabinet „bez barier”

To specjalny gabinet ginekologiczny (A6) znajdujący się w przyszpitalnej Przychodni, wyposażony w fotel ginekologiczny dostosowany do potrzeb kobiet otyłych oraz z niepełnosprawnością ruchową. Jego główną zaletą jest elektryczna regulacja wysokości oraz kąta nachylenia, co pozwala na ustawienie w dogodnej pozycji – od  siedzącej do leżącej. 

Wsparcie osobistego koordynatora opieki

Pacjentki, które chciałyby skorzystać z opieki medycznej w WIZK mogą liczyć na wsparcie osobistego koordynatora. W tym celu prosimy o kontakt z Biurem Wsparcia Pacjenta [22 636-06-50] w godzinach 7.30-18:00. Koordynator nie tylko pomoże w umówieniu wizyty, ale także udzieli szczegółowych informacji na temat udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami w budynku Instytutu, wskaże lokalizację trzech miejsc parkingowych z „kopertą” wyznaczonych przez Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie. Jeżeli zaistnieje potrzeba, pomoże również przesiąść się z samochodu na wózek inwalidzi oraz wprowadzi do szpitala. 

Tłumacz języka migowego

Osoby głuchonieme, które potrzebują wsparcia w umówieniu spotkania z lekarzem lub podczas wizyty w gabinecie mogą skorzystać z aplikacji tłumacza języka migowego online. Na stronie internetowej WIZK, w prawym górnym rogu, znajduje się przekierowanie do Tłumacza Online Oddziału Mazowieckiego Polskiego Związku Głuchoniemych. W przypadku problemów z działaniem aplikacji tłumacza języka migowego, prosimy o telefon lub SMS na numer tel. (22) 619 92 95 lub 882 088 890. 

Pozostałe udogodnienia dla osób z niepełnosprawnością:

  • Wejście Główne do budynku zostało wyposażone w podjazd dla wózków oraz specjalną platformę schodową. 
  • Przed wejściem do Izby Przyjęć znajduje się specjalny podjazd dla wózków. 
  • Parterowy budynek dydaktyczny (Szkoła Rodzenia) jest pozbawiony wszelkich barier architektonicznych.
  • Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
  • W przychodni na parterze znajduje się toaleta z udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnością.
  • Trzy windy zainstalowane w różnych częściach budynku pozwalają w swobodnym przemieszczaniu się po wszystkich piętrach Instytutu. Dodatkowo w budynku nie ma żadnych progów i barier architektonicznych.
  • Na stronie internetowej dostępne są standardowe skróty klawiaturowe oraz funkcja kontrastu tekstu do tła.