Jednym z głównych celów zespołu ginekologii małoinwazyjnej jest wykonywanie procedur jak najmniej inwazyjnych, w szczególności endoskopowych. Procedury te pozwalają Pacjentkom na szybkie dojście do zdrowia.
Głównymi zaletami tego rodzaju zabiegów jest ograniczenie bólu, zmniejszenie ilości powikłań pooperacyjnych takich jak: zakażenia ran i utrata znacznej ilości krwi. Zabiegi takie pozwalają na krótszy pobyt pacjentki w szpitalu. Spektrum operacji laparoskopowych i histeroskopowych proponowanych w WIZK jest pełne, od najprostszej histeroskopii diagnostycznej do najtrudniejszych operacji laparoskopowych z fiksacją narządu rodnego do kości krzyżowej i laparoskopowych radykalnych histerektomii z limfadenektomią w przebiegu raka trzonu macicy.
Wykonywanych zabiegów:
- Histeroskopia – małoinwazyjne zabiegi w obrębie jamy macicy
- Laparoskopia – małoinwazyjne zabiegi w obrębie jamy brzusznej i miednicy, które nie wymagają dużych nacięć skórnych
- Miomektomia
- Sakrokolpopeksja
- Laparoskopowa ocena drożności jajowodów
Wykaz chorób dla ginekologii małoinwazyjnej:
- Mięśniaki macicy
- Torbiele jajników
- Polipy endometrium
- Obniżenia narządu rodnego
- Endometrioza
- Operacje w niepłodności
- Nowotwory ginekologiczne – rak trzonu macicy

Dr hab. n. med. Michał Ciebiera, Prof. CMKP
Dyrektor Warszawskiego Instytutu Zdrowia Kobiet- Specjalista położnictwa i ginekologii, endokrynologii ginekologicznej i rozrodczości, androlog kliniczny, ekspert w dziedzinie leczenia mięśniaków macicy.
- Stopień doktora nauk medycznych uzyskał w 2017 r., a w 2019 r. – stopień doktora habilitowanego. Od 2020 r. profesor uczelniany w II Klinice Położnictwa i Ginekologii CMKP.
- W 2023 r. odbył zagraniczny staż naukowy w Uniwersytecie Illinois w Chicago
- Od marca 2023 r. jest redaktorem naczelnym międzynarodowego periodyku naukowego „Journal of Endometriosis and Pelvic Pain Disorders”.
- W badaniach naukowych skupia się na zagadnieniach z zakresu patofizjologii, ginekologii i endokrynologii