Ciąża i poród

W Warszawskim Instytucie Zdrowia Kobiet oferujemy pacjentkom najwyższy standard opieki medycznej oraz możliwość przeżycia porodu w komfortowych warunkach.

Ciąża i poród to bardzo istotny moment w życiu kobiety, który rozpoczyna najważniejszy etap w jej życiu – macierzyństwo. W WIZK towarzyszymy mamom od momentu zajścia w ciążę, przez 9 miesięcy, aż do wizyty w szpitalu. Staramy się, aby każda kobieta czuła się zaopiekowana i spokojna, dlatego też systematycznie dbamy o podnoszenie kwalifikacji personelu oraz staramy się zapewnić usługi na najwyższym poziomie. 

Przychodnia przyszpitalna

W przyszpitalnej przychodni zajmujemy się między innymi prowadzeniem ciąży, leczeniem niepłodności u kobiet i mężczyzn, rekonstrukcją pochwy i sromu, patologią sutka. Oferujemy porady uroginekologiczne oraz endokrynologiczne. W przychodni znajduje się również Punkt Położnych, Punkt Zabiegowy oraz Gabinet intensywnego nadzoru (KTG). W ramach przyszpitalnej przychodni odbywają się też kwalifikacje do zabiegów i operacji ginekologicznych w szpitalu.

Więcej informacji w Biurze Wsparcia Pacjenta: 22 636-06-50 (infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-18.00).

Poród w WIZK

Dysponujemy pięcioma nowoczesnymi salami porodowymi wyposażonymi w piłki, drabinki i krzesełka porodowe. W każdej jest przestronna łazienka z prysznicem, w trzech dodatkowo znajdują się wanny. Mamy mają możliwość rodzić w kole porodowym, które od wielu lat stosują specjaliści min. w Szwajcarii, Holandii, Francji, Niemczech, Włoszech, Japonii i Wielkiej Brytanii. Nie tylko uśmierza ból, ale także pozwala na przyjęcie w trakcie porodu każdej pozycji, od stojącej do leżącej. 

Przez cały czas położne służą naszym pacjentkom pomocą oraz dokładają starań, by ulżyć w bólu porodowym. W WIZK oferujemy różne formy znieczulenia: farmakologiczne (np. znieczulenie zewnątrzoponowe, gaz rozweselający) i niefarmakologiczne (muzykoterapia) całkowicie bezpłatnie. Dopasowujemy także pozycje porodowe do preferencji pacjentki. W naszym szpitalu można rodzić na stojąco, leżąco, w pozycji kucznej czy kolankowo-kucznej. Staramy się działać elastycznie, zawsze słuchając głosu i intuicji rodzącej. 

Zarówno kobiety, jak i nasi mali pacjenci, przez cały okres pobytu w szpitalu mają zapewnioną nieprzerwaną opiekę ze strony lekarzy ginekologów-położników, położnych oraz zespołu neonatologów. Na Oddziale Położnictwa i Patologii Ciąży znajduje się 34 łóżek, na Oddziale Neonatologii i Patologii Noworodka – 26 łóżek. 

Wspieramy również nasze pacjentki w naturalnym karmieniu piersią, zapewniając fachowe doradztwo laktacyjne. Mamy, które nie mogą lub nie chcą karmić naturalnie mogą skorzystać z  mleka modyfikowanego dostępnego na oddziale.  

Mamy, które chciałyby skorzystać z indywidualnej opieki porodowej również mają taką możliwość. W szpitalu na zasadach komercyjnych pracuje 5 położnych: Agnieszka Chrząstowska, Alina Jarzębska, Iwona Jaworska, Katarzyna Kuchta, Joanna Pałczyńska, Marta Piątkowska. Więcej o naszych położonych dowiesz się TUTAJ.

Masz pytania, skontaktuj się z nami: blokporodowy@wizk.pl

Dowiedz się więcej:

Prowadzenie ciąży

Jak spakować się do szpitala

Blok Porodowy (galeria)

Cesarskie cięcie