Ginekologia jednego dnia

Oddział Ginekologii, tworzy dobrany zespół składający się ze sprawnych lekarzy, którego nadrzędnym celem jest dobro Pacjentki. Zespół składa się z grupy doświadczonych specjalistów pracujących w ginekologii operacyjnej od wielu lat, mającym doświadczenie w operacjach klasycznych, otwartych, ale też posiadających umiejętności z zakresu endoskopii. W zespole znajdują się młodzi specjaliści, którzy od początku swojej kariery zawodowej byli szkoleni w technikach małoinwazyjnych jak laparoskopia, czy histeroskopia. To doświadczenie i świeżość przenikają się, działają synergistycznie, dając Pacjentkom możliwość wyboru praktycznie wszystkich możliwych podejść operacyjnych do problemów ginekologicznych, co wydaje się rzadkością nie tylko w Warszawie ale i w innych miastach. Oddział pomaga pacjentkom z wszelkim spektrum dolegliwości ginekologicznych jak przy nadmiernych krwawieniach, bólach brzucha, mięśniakach macicy, torbielach jajnika, endometriozie, a także w przypadku niekorzystnego zakończenia ciąży.

Ginekologia jednego dnia

Zajmujemy się:

  • pobieraniem wycinków,
  • wykonywanie badań drożności jajowodów,
  • łyżeczkowanie kanału szyjki i jamy macicy,
  • usuwanie polipów szyjkowych.

Pacjentki poddane zabiegom w ramach „procedury jednego dnia” najczęściej po porannym przyjęciu i wykonanym zabiegu mogą po kilku godzin wrócić do domu.

Ginekologia onkologiczna

Oddział we współpracy ze Szpitalem Bielańskim przy Cegłowskiej 80 oferuje praktycznie większość procedur w celu wykluczenia lub zdiagnozowania nowotworu ginekologicznego, a także ewentualnego określenia stopnia jego zaawansowania. Podstawą postawienia diagnozy i oceny stopnia zaawansowania nowotworu jest pobranie materiału na badanie histopatologiczne.

W oddziale oferowane są procedury z zakresu ginekologii onkologicznej w przypadkach raka sromu, szyjki macicy, trzonu macicy, raka jajnika oraz mięsaków narządu rodnego zarówno w chirurgii otwartej jak i w endoskopii – laparoskopii. Po leczeniu operacyjnym pacjentki trafiają do leczenia uzupełniające do ośrodków współpracujących prowadzących chemioterapię, radioterapię lub chemioradioterapię. Szpital zapewnia koordynację leczenia w tym zakresie w ramach pakietu onkologicznego. Dodatkowo Pacjentkom ze znacznym obciążeniem internistycznym lub takim, które mogą wymagać operacji z udziałem chirurga lub urologa ośrodek oferuje leczenie w Szpitalu Bielańskim przy ul.Cegłowskiej 80.