Sale poporodowe

Po urodzeniu dziecka siłami natury lub po cesarskim cięciu i pobycie w sali pooperacyjnej Bloku Porodowego pacjentki są kierowane na Oddział Położniczy znajdujący się na tym samym piętrze Instytutu. Czas pobytu jest uzależniony od stanu zarówno mamy, jak i dziecka. Jeżeli poród przebiegł bez komplikacji, wówczas pacjentka jest wypisywana po dwóch dobach. Pobyt może wydłużyć się do kilku dni, jeżeli kobieta lub niemowlę wymagają dalszej diagnostyki lub wdrożenia leczenia. 

Pobyt na Oddziale Położniczym

Na Oddziale Położniczym posiadamy sale jedno- i dwuosobowe wyposażone w kącik niemowlęcy oraz toaletę z prysznicem. Pokoje są bardzo przestronne i urządzone w przyjaznych kolorach. 

Od 1 sierpnia 2023 r. w Warszawskim Instytucie Zdrowia Kobiet przy ul. Inflanckiej 6 istnieje również możliwość wykupienia pobytu w Sali Rodzinnej. Znajduje się w niej łóżko lub kanapa dla osoby towarzyszącej, wygodny fotel, toaleta oraz kącik noworodkowy. Osoba towarzysząca otrzymuje również trzy posiłki (śniadanie, obiad i kolację) serwowane przez szpitalną kuchnię.