Opieka nad kobietami ze szczeg贸lnymi potrzebami 鈾匡笍 馃攰

Pacjentkom z niepe艂nosprawno艣ciami zapewniamy w艂a艣ciw膮 opiek臋 po艂o偶niczo-ginekologiczn膮 od momentu rejestracji na wizyt臋, przez zabiegi i operacje, a偶 do zako艅czenia leczenia w Warszawskim Instytucie Zdrowia Kobiet. W tym celu wprowadzili艣my szereg udogodnie艅 architektonicznych, cyfrowych oraz informacyjno-komunikacyjnych.

Gabinet „bez barier”

To specjalny gabinet ginekologiczny (A6) znajduj膮cy si臋 w przyszpitalnej Przychodni, wyposa偶ony w fotel ginekologiczny dostosowany do potrzeb kobiet oty艂ych oraz z niepe艂nosprawno艣ci膮 ruchow膮. Jego g艂贸wn膮 zalet膮 jest elektryczna regulacja wysoko艣ci oraz k膮ta nachylenia, co pozwala na ustawienie w dogodnej pozycji – od  siedz膮cej do le偶膮cej. 

Wsparcie osobistego koordynatora opieki

Pacjentki, kt贸re chcia艂yby skorzysta膰 z opieki medycznej w WIZK mog膮 liczy膰 na wsparcie osobistego koordynatora. W tym celu prosimy o kontakt z Biurem Wsparcia Pacjenta [22 636-06-50] w godzinach 7.30-18:00. Koordynator nie tylko pomo偶e w um贸wieniu wizyty, ale tak偶e udzieli szczeg贸艂owych informacji na temat udogodnie艅 dla os贸b z niepe艂nosprawno艣ciami w budynku Instytutu, wska偶e lokalizacj臋 trzech miejsc parkingowych z „kopert膮” wyznaczonych przez Zarz膮d Dr贸g Miejskich w Warszawie. Je偶eli zaistnieje potrzeba, pomo偶e r贸wnie偶 przesi膮艣膰 si臋 z samochodu na w贸zek inwalidzi oraz wprowadzi do szpitala. 

T艂umacz j臋zyka migowego

Osoby g艂uche, kt贸re potrzebuj膮 wsparcia w um贸wieniu spotkania z lekarzem lub podczas wizyty w gabinecie mog膮 skorzysta膰 z aplikacji t艂umacza j臋zyka migowego online. Na stronie internetowej WIZK, w prawym g贸rnym rogu, znajduje si臋 przekierowanie do T艂umacza Online. W przypadku problem贸w z dzia艂aniem aplikacji t艂umacza j臋zyka migowego prosimy o telefon lub SMS na numer tel. (22) 619 92 95 lub 882 088 890. 

Przygotowali艣my tak偶e specjalne wideo dla os贸b g艂uchych, chc膮cych skorzysta膰 z us艂ug w naszych plac贸wkach.

Pozosta艂e udogodnienia dla os贸b z niepe艂nosprawno艣ci膮:

  • Wej艣cie do Izby Przyj臋膰 pozbawione jest przeszk贸d architektonicznych. Do budynku mo偶na dosta膰 si臋 bezpo艣rednio z poziomu chodnika.
  • Wej艣cie G艂贸wne do budynku zosta艂o wyposa偶one w podjazd dla w贸zk贸w.
  • Zam贸wiona i zainstalowana zosta艂a r贸wnie偶 specjalna mobilna platforma, kt贸ra pozwala z Wej艣cia G艂贸wnego dosta膰 si臋 do przyszpitalnej przychodni oraz na Oddzia艂y.
  • Do budynku i wszystkich jego pomieszcze艅 mo偶na wej艣膰 z psem asystuj膮cym i psem przewodnikiem.
  • Przestrze艅 w budynku przeznaczona dla pacjent贸w z niepe艂nosprawno艣ci膮 ruchow膮 pozbawiona jest wszelkich przeszk贸d architektonicznych.
  • Gabinet „bez barier” znajduj膮cy si臋 w Poradni Ginekologiczno-Po艂o偶niczej wyposa偶ony zosta艂 w specjalny ruchomy fotel ginekologiczny.
  • Rejestracja na parterze zosta艂a wyposa偶ona w p臋tl臋 indukcyjn膮 wspomagaj膮c膮 osoby z aparatami s艂uchowymi.