Dzień Kobiet 2024

Wielkimi krokami zbliżamy się do naszego święta.
8 marca już po raz 113 będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Kobiet. Z tej okazji – razem z Zespołem #WIZK – przygotowaliśmy dla Pacjentek kilka bardzo ciekawych niespodzianek. Badania hormonów oraz łączenia na żywo z lekarzami, m.in. ginekolożkami, endokrynolożką, położnymi oraz fizjoterapeutką uroginekologiczną.

 

W Dzień Kobiet zapraszamy Pacjentki do przyszpitalnej przychodni na badania hormonów. To dobra okazja, żeby bliżej przyjrzeć się swojemu ciału, szczególnie gdy starasz się o ciążę lub czujesz zbliżające się objawy menopauzy. Krótkie badanie w szybki sposób pozwoli poznać poziomy kluczowych hormonów: AMH, FSH oraz estradiol.

Badanie hormonu AMH

To hormon określający potencjał rozrodczy kobiety. Za jego pomocą sprawdzana jest rezerwa jajnikowa, rozumiana jako możliwość jajnika do zapewnienia komórek jajowych zdolnych do zapłodnienia.
Zapraszamy: kobiety w wieku 20-40 lat.

Badanie hormonu FSH i estradiolu

Menopauza? Ale to już? Tak! Wiele kobiet po 40. roku życia wchodzi w okres perimenopauzy. Na sprawdzenie tego, również jest sposób. 8 marca będziemy badać hormon FSH oraz estradiol, których poziom może wskazywać na zbliżanie się do menopauzy.

Zapraszamy: kobiety 40+ (między 2. a 5. dniem cyklu!)
 

Jak się zapisać na badania?

Prosimy o kontakt z Biurem Wsparcia Pacjenta w dniach 4-6 marca 2024r. pod numerem: (22) 636-06-50. Konsultantki umówią dogodny termin. Pobrania krwi będą odbywać się 8 marca 2024r. w godzinach 10.00-14.00 w Poradni (Wejście Główne do WIZK). O możliwości odbioru wyniku będziemy informować telefonicznie. Wówczas to Pacjentka podejmie decyzję, czy chciałaby skonsultować się z lekarzem zdalnie (podczas teleporady) czy osobiście w Poradni. 

 

Na tym nie koniec niespodzianek z okazji Dnia Kobiet. Organizujemy możliwość spotkania online ze specjalistkami Warszawskiego Instytutu Zdrowia Kobiet oraz możliwość zadawania im pytań na żywo.

Harmonogram LIVE:

8 marca (piątek) – LIVE transmisja z sali porodowej WIZK! Pokażemy, jak wygląda poród na „Inflanckiej”, a położne zdradzą kilka porodowych tipów. W rolach przewodniczek po Bloku Porodowym: Ada Poryszewska oraz Alina Jarzębska.
Godz. 12.00 na Facebooku WIZK
 
11 marca (poniedziałek) – LIVE Policystyczne jajniki – diagnoza, leczenie, wpływ bakterii jelitowych na rozwój choroby. Niezwykle ciekawy temat! Live z dr n. med. Katarzyną Szlendak-Sauer.
Godz. 12.00 na Facebooku WIZK
 
12 marca (wtorek) – LIVE Powrót do aktywności seksualnej po porodzie. Rozmowa na żywo z Joanną Głogowską – fizjoterapeutką uroginekologiczną oraz lek. Agnieszką Harabin-Matysiak
Godz. 12.00 na Facebooku WIZK
 
14 marca (czwartek) – LIVE Jak nie dać się cukrzycy ciążowej! Jak ją leczyć i dlaczego aktywność fizyczna jest kluczem do sukcesu? Prowadzą: dr hab. n. med. Diana Massalska, prof. CMKP oraz lek. Sylwia Słomska – pomysłodawczynie „Szkoły Cukrzycowej“ w WIZK.

Godz. 10.00 na Facebooku WIZK

 
plakat informacyjny na Dzień Kobiet. Tekst o wykładach-harmonogram wraz ze zdjęciami uśmiechniętych kobiet. Na dole ikonki główek