Aktualności

Intymny problem

Choroby sromu i infekcje intymne są problemem, który dotyczy kobiet na każdym etapie życia – zarówno dziewczynek w okresie pokwitania, kobiet w okresie rozrodczym aż po seniorki w okresie transformacji menopauzalnej. Kluczową kwestią jest świadomość tych zagrożeń oraz odpowiednie podejście do profilaktyki i leczenia.

Więcej

Menopauza to nie koniec życia dla kobiety

W okresie transformacji menopauzalnej kobiety doświadczają istotnych zmian w swoim życiu. Zmiany fizjologiczne, wahania nastrojów oraz pogorszenie samopoczucia mogą znacząco wpływać na komfort codziennego funkcjonowania. Relacje zarówno zawodowe, jak i rodzinne, stają się często bardziej napięte, a uczucie zmęczenia i trudności z koncentracją mogą utrudniać codzienne obowiązki. Zapraszamy na rozmowę z prof. dr hab. n. med. Wojciechem Zgliczyńskim – prezesem Polskiego Towarzystwa […]

Więcej

Weekend majowy – godziny otwarcia Poradni

Informujemy, że w weekend majowy Poradnia Warszawskiego Instytutu Zdrowia Kobiet, rejestracja telefoniczna oraz Biuro Wsparcia Pacjenta pracują wg zmienionego harmonogramu. Poniżej przedstawiamy szczegółowe informacje: 1 maja – Przychodnia, Rejestracja oraz Biuro Wsparcia Pacjenta – nieczynne 2 maja – Rejestracja oraz Biuro Wsparcia Pacjenta czynne w godzinach: 7:30 – 15:05. Przychodnia pracuje w trybie ograniczonym. Przyjmowane […]

Więcej
grafika z informacją o wyborach samorządowych 2024

7 kwietnia – wybory samorządowe w Szpitalu

Pierwsza tura wyborów samorządowych odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 7 kwietnia. Jak oddać głos podczas pobytu w szpitalu? Jest to uzależnione od dnia, w którym rozpocznie lub zakończy się hospitalizacja.

Więcej

Dzień Kobiet 2024

Wielkimi krokami zbliżamy się do naszego święta. 8 marca już po raz 113 będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Kobiet. Z tej okazji – razem z Zespołem #WIZK – przygotowaliśmy dla Pacjentek kilka bardzo ciekawych niespodzianek. Badania hormonów oraz łączenia na żywo z lekarzami, m.in. ginekolożkami, endokrynolożką, położnymi oraz fizjoterapeutką uroginekologiczną.   W Dzień Kobiet zapraszamy Pacjentki […]

Więcej

Porady dietetyczne

Zapraszamy przyszłe mamy ze zdiagnozowaną cukrzycą ciążową lub otyłością na indywidualne konsultacje z dietetykiem klinicznym – mgr Justyną Czerniak. Spotkania odbywają się w czwartki i są prowadzone w ramach Szkoły Cukrzycowej organizowanej przez Warszawski Instytut Zdrowia Kobiet.

Więcej
Brzuch kobiety ciężarnej podczas obrotu zewnętrznego płodu wykonywanego przez lekarza

Obrót zewnętrzny płodu

Obrót zewnętrzny płodu to szansa na poród drogami natury, mimo niekorzystnego położenia dziecka w brzuchu mamy. Czy warto zatem zdecydować się na taki zabieg?

Więcej
młoda kobieta w okularach, lekarka stoi na tle drzwi i uśmiecha się

Zapraszamy do udziału w badaniu!

Czy bakterie jelitowe mogą mieć wpływ na rozwój zespołu policystycznych jajników? Lekarze z Pododdziału Endokrynologii Ginekologicznej WIZK prowadzą badania medyczne pozwalające ocenić mikrobiom i metabolom jelitowy u pacjentek z zespołem policystycznych jajników (PCOS). 

Więcej
Intymny problem