Jesteśmy po stronie kobiet

grupa ludzi, starsi i młodzi, uśmiechnięci, jeden z nich trzyma rozłożoną teczkę

Wczoraj przed naszym szpitalem Warszawskim Instytutem Zdrowia Kobiet odbyła się konferencja prasowa podczas której zostało przedstawione stanowisko Miasta Stołecznego Warszawy oraz szpitali warszawskich z oddziałami ginekologiczno-położniczymi dotyczące pomocy kobietom w ciąży, które są w stanie zagrożenia życia. Obecnie w Polsce, po orzeczeniu TK z października 2020 r. przerwanie ciąży dopuszczalne jest tylko w dwóch przypadkach: gdy ciąża jest efektem gwałtu oraz gdy ciąża zagraża życiu kobiety.

„Pacjentki, które są w stanie zagrożenia życia – nie bójcie się, zgłaszajcie się do nas na izbę przyjęć. Nasi lekarze mają najwyższe wartości etyczne. My nie oceniamy pacjentki, pomagamy każdej tak, jak może pomóc lekarz. Nasi psychologowie mogą pomóc jej z problemem, który pojawia się w jej głowie. Zapraszamy do naszego szpitala w każdej sytuacji – mówił dr Ciebiera.”

Dyrektorzy i dyrektorki miejskich szpitali z oddziałami ginekologicznymi podpisali w tej sprawie wspólne oświadczenie dotyczące dostępu do wszystkich usług medycznych, w tym przerywania ciąży, w przypadkach zgodnych z obecnym prawem.

Więcej: https://um.warszawa.pl/-/warszawskie-szpitale-po-stronie-kobiet