Koniec remontu Bloku Porodowego

łożko szpitalne, ściana z obrazkiem i lamkami dekoracyjnymi

Wielkimi krokami zbliża się finał remontu Bloku Porodowego. Prace rozpoczęte pod koniec wakacji zakładały modernizację przestrzeni znajdującej się na drugim piętrze budynku. Wszystkie sale porodowe zyskały nowy wystrój, na ścianach pojawiły się nowoczesne, pastelowe tapety oraz klimatyczne oświetlenie. Wszystko po to, by Pacjentki rodziły w jeszcze bardziej komfortowych warunkach. 

 

Do tej pory sale Bloku Porodowego były pomalowane na różne kolory: niebieski, bordowy, brązowy, zielony czy żółty. Po remoncie królują stonowane barwy, biel oraz pastelowe, eleganckie tapety z elementami kwiatów i liści. Sale robią wrażenie szczególnie wieczorem, gdy rozbłysną delikatne światełka, a w powietrzu unosi się jedna z kilku uspokajających i relaksujących nut zapachowych wydobywających się z dyfuzorów. Zależało nam na stworzeniu przyjaznej przestrzeni, która emanuje ciepłem i spokojem. Nowy wygląd zyskała także konsola, przy której położne wypełniają dokumentację medyczną naszych pacjentek. Podczas remontu odświeżona została sala do Cięć Cesarskich, a korytarz Bloku Porodowego został przemalowany na elegancki szary kolor. Już niebawem przyozdobią go zdjęcia z reportaży porodowych wykonanych przez warszawskie fotografki.

– Cieszymy się, że nasz szpital przeszedł w ostatnim czasie tak wiele dobrych zmian. Zależy nam, żeby warszawskie mamy rodziły w jak najlepszych warunkach, czuły się komfortowo i bezpiecznie. Mamy nadzieję, że nowe przestrzenie przypadną im do gustu – mówi Michał Ciebiera, dyrektor Warszawskiego Instytutu Zdrowia Kobiet. 

To nie koniec zmian. Dzięki zaangażowaniu położnych: Agnieszki Chrząstowskiej, Aliny Jarzębskiej, Iwony Jaworskiej  i Joanny Pałczyńskiej oraz położnej kierującej Oddziałem Adriany Poryszewskiej na ścianach w pojawiły się afirmacje porodowe. Wzmacniające hasła, które pomagają przejść przez poród, zbudować zaufanie do własnego ciała i intuicji. Wspierają w tworzeniu spokojnej atmosfery, oswajają niepokój, relaksują. Często są wykorzystywane na Oddziałach Położniczych w polskich szpitalach. W połączeniu z dyskretnym oświetleniem sprzyjają tworzeniu kameralnej i intymnej atmosfery, której pragną rodzice w tym szczególnym momencie. 

Dwuetapowa modernizacja została sfinansowana ze środków Miasta Stołecznego Warszawy. Łączna kwota wyniosła niespełna 800 tys. zł.

Zapraszamy przyszłych rodziców do porodów w Warszawskim Instytucie Zdrowia Kobiet przy ul. Inflanckiej 6.