Konkurs Supertalenty Medycyny 2023 rozstrzygnięty

Lekarz w niebieskim uniformie medycznym.

Wielki sukces dra hab. n. med. Michała Ciebiery, prof. CMKP. Lekarz znalazł się wśród najlepszych medyków do 40. roku życia w Polsce! Michał Ciebiera zajął II miejsce w prestiżowym konkursie SUPERTALENTY w MEDYCYNIE 2023.

Profesor Michał Ciebiera w Instytucie zajmuje się ekspercką ultrasonografią w położnictwie i ginekologii, małoinwazyjną ginekologią operacyjną, a w szczególności chirurgią reprodukcyjną (w tym zaawansowaną laparoskopią i histeroskopią) oraz diagnostyką i leczeniem mięśniaków macicy. Jest propagatorem leczenia mięśniaków macicy w myśl dwóch nowoczesnych zasad – współdzielenia decyzji z pacjentką oraz terapii szytej na miarę.

Organizatorem konkursu jest Puls Medycyny. Ideą plebiscytu jest docenianie młodych medyków, którzy dzięki swojej wiedzy, zaangażowaniu i pasji zmieniają na lepsze medycynę. Do konkursu przystąpili naukowcy z całej Polski przed 40. rokiem życia. Kandydatów oceniano w trzech kategoriach:

    • osiągnięcia naukowe (m.in. granty, stypendia, publikacje, nagrody)
    • zaangażowanie w działalność w przestrzeni publicznej (m.in. charytatywną, związkową, w stowarzyszeniach)
    • perspektywy dalszego rozwoju i szanse na wpływy w polskiej medycynie i ochronie zdrowia w najbliższych latach.

– Bycie jurorem nie było łatwym zadaniem, bo wszyscy nominowani prezentowali bardzo wysoki poziom. Trudno było więc znaleźć laureatów, którzy byliby jednoznacznie lepsi od pozostałych. Jest to więc dowód na to, że i w Polsce mogą pracować i realizować się osoby, które nie odstają swym dorobkiem od czołowych młodych naukowców światowego formatu – skomentował dla Pulsu Medycyny dr hab. n. med. Tomasz Dzieciątkowski, wirusolog, członek kapituły konkursu.

źródło: Puls Medycyny