Otwarcie Warszawskiego Instytutu Zdrowia Kobiet

otwarcie Instytutu

W Dniu Matki, prezydent Rafał Trzaskowski, zainaugurował działalność Warszawskiego Instytutu Zdrowia Kobiet. Placówka przy ul. Inflanckiej, zapewnia kompleksową opiekę ginekologiczną warszawiankom w każdym wieku.

Pacjentki, które zgłoszą się do Warszawskiego Instytutu Zdrowia Kobiet (WIZK) będą miały zapewniony dostęp do bezpłatnych badań, diagnostyki, leczenia, porodu, opieki nad noworodkiem i wsparcia psychologicznego. W placówce przy ul. Inflanckiej 6 o zdrowie pacjentek dbają wyspecjalizowane zespoły lekarskie, które zajmują się opieką: w okresie dojrzewania, menstruacyjną, prokreacyjną, okołoporodową i menopauzalną. Wsparciem dla placówki będzie Szpital Bielański, który decyzją Rady Warszawy, przejął śródmiejski szpital ginekologiczno-położniczy. – Dzięki temu posiadamy drugi i trzeci poziom referencyjny. Nie ma takiej drugiej placówki w Polsce – powiedziała podczas konferencji prasowej dyrektor placówki Dorota Gałczyńska-Zych.

Ginekologia od A do Z w jednym miejscu

Warszawa dba o rodziny. Obok bezpłatnej opieki żłobkowej, nowych szkół i przedszkoli, bogatej oferty kulturalnej i sportowej, szczególną uwagę przykładamy do ochrony zdrowia. Dlatego bardzo się cieszę, że w tym szczególnym dniu, w Dniu Matki, możemy zainaugurować działalność Warszawskiego Instytutu Zdrowia Kobiet, który jest kolejnym elementem programu Warszawa Rodzinna – podkreślił prezydent Rafał Trzaskowski, i dodał: – Ten szpital gwarantuje kompleksową diagnostykę i opiekę ginekologiczną kobietom w każdym wieku – od juniorki do seniorki. To najlepszy przykład, że zamiast opowiadać frazesy o wsparciu rodzin i kobiet, my w Warszawie faktycznie działamy, żeby im pomagać i ułatwiać życie.

Warszawski Instytut Zdrowa Kobiet (dalej WIZK) zajmuje się m.in.:

  • ginekologią dziecięcą i wieku rozwojowego,
  • leczeniem zaburzeń miesiączkowania,
  • wczesną diagnostyka i leczeniem endometriozy,
  • leczeniem niepłodności,
  • prowadzeniem ciąży,
  • endokrynologią ginekologiczną,
  • leczeniem chorób ginekologiczno-onkologicznych,
  • diagnostyką menopauzy,
  • uroginekologią i fizjoterapią uroginekologiczną.

Zadbaliśmy również o to, aby było to miejsce dostępne dla każdej kobiety, w tym dla pacjentek ze szczególnymi potrzebami – dlatego szpital został wyposażony w fotele ginekologiczne dla osób z niepełnosprawnością ruchową oraz elementy wyposażenia medycznego dla pacjentek z chorobą otyłościową – dodaje wiceprezydent Renata Kaznowska.

WIZK zapewnia również wsparcie psychologiczne pacjentek jako niezwykle istotny element kompleksowej opieki dla kobiet.

Więcej o działaniach Warszawy na rzecz rodzin: um.warszawa.pl/100-projektow.