Nowy dyrektor Instytutu

Dyrektor WIZK, mężczyzna uśmiechnięty

Warszawski Instytut Zdrowia Kobiet został uroczyście otwarty 26 maja 2023 r. Placówka powstała w wyniku połączenia dawnego ginekologiczno-położniczego Szpitala „Inflancka” z największym wielospecjalistycznym, miejskim Szpitalem Bielańskim. Od teraz dyrektorem tej placówki będzie obecny lekarz kierujący Oddziałem Ginekologii – dr hab. n. med, prof. CMKP Michał Ciebiera.

– Cieszę się z tej nominacji, to dla mnie bardzo duże wyróżnienie, ale też ogromna odpowiedzialność. Chciałbym, żeby Warszawski Instytut Zdrowia Kobiet był miejscem, w którym kobiety z problemami ginekologiczno-położniczymi znajdą profesjonalną i kompleksową pomoc, gdzie zawsze będą czuły się bezpieczne i zaopiekowane. Misją WIZK jest opieka nad kobietą na każdym etapie jej życia – od diagnozy przez wszystkie etapy leczenia – mówi dr hab. n. med, prof. CMKP Michał Ciebiera.

Michał Ciebiera kieruje Oddziałem Ginekologii Warszawskiego Instytutu Zdrowia Kobiet, w którym prowadzone jest nowoczesne leczenie operacyjne w ginekologii, uroginekologii i ginekologii onkologicznej. Zwolennik jakości, rozsądnego myślenia i kojarzenia faktów oraz Evidence Based Medicine. W badaniach naukowych skupia się na zagadnieniach z zakresu patofizjologii, ginekologii i endokrynologii. Badania dotyczą często dużych populacji i mają na celu optymalizację diagnostyki i oferowanych terapii w takich chorobach jak np. mięśniaki macicy czy endometrioza. Odbył zagraniczny staż naukowy w Uniwersytecie Illinois w Chicago. Tematyka stażu dotyczyła badań nad nowymi substancjami w zachowawczym leczeniu mięśniaków macicy. Aktywnie współpracuje naukowo z krajowymi i zagranicznymi ośrodkami ginekologicznymi, współbadacz w grantach naukowych dotyczących mięśniaków macicy. Autor oraz współautor ponad 130 publikacji (Impact Factor około 300) w zakresie położnictwa, perinatologii, ginekologii i endokrynologii ze szczególnym uwzględnieniem patofizjologii mięśniaków macicy, endometriozy, ultrasonografii, endoskopii (w szczególności histeroskopii i laparoskopii).
Zawodowo związany z Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego. Od 2020 jako profesor uczelniany w II Klinice Położnictwa i Ginekologii CMKP, a od 2023 jako p.o. Kierownika tej Kliniki.